Kulisszatitkok a Simonyi konferenciáról
Gondolkodtál már rajta, hogy miként válogatják az előadókat? Miként történik a konferencia szervezése? Hogy ki a főrendező?
Kérlek mesélj magadról!
Bálint Fecó vagyok, ősrégi szakkolis és ősrégi VIK-es. Legalább 3 éve itt tevékenykedem. Voltam már körvezető, most az oktatás csoportnak vagyok a vezetője illetve konferencia főszervező lettem októberben.
Mi motivált téged arra, hogy főrendező legyél? Hogy zajlik a kiválasztás?
Ez egy hatalmas próba, és rengeteget lehet tanulni belőle. Én szeretek folyamatosan pörögni, mert muszáj valamit csinálnom. Szeretek itt lenni, szeretem a közösséget, és szeretek tenni-venni. A szakkoliban kipróbálhatom magam tét nélkül. Amit eltervezek, abban vannak emberek akik segítenek, és megcsinálhatom mindenféle következmény nélkül. A konferencia az egyik legnagyobb rendezvénye a VIK-nek. Egy ilyet főrendezni az hatalmas vezetői tapasztalat. Amikor pályáztam, akkor sem gondoltam volna, hogy ekkora lesz, de már akkor is hatalmasnak gondoltam. Másrészt szerettem volna egy olyan konferenciát csinálni, amire azt mondják az emberek, hogy hú ez tök jó volt! És erre jövőre is mindenképpen eljönnének. Szeretném a Simonyinak a nevét öregíteni. Októberben volt a pályázat kiírás. Abban a hónapban el is dőlt, hogy engem megszavaztak.
Hogy zajlik el a szervezés? Mi alapján válogatjátok a csapat tagjait?
Kevesen vagyunk, így minden segítségnek örülünk. Mielőtt jelentkezik valaki a főrendezői posztra, már gyűjti az embereket, akik segíteni fognak neki. El kell kezdeni az egyes pozíciókra kinevezni az embereket. Az első pár hónap, vagyis az év végéig ötletelés van az előadókkal kapcsolatban. Meg is lehet keresni őket minél korábban, hogy az előadók és ráérjenek. Az igazi szervezés újévkor kezdődik. PR és marketing munka ekkor kezdődik.
Szerveztél már korábban is?
Többször is résztvettem a konferencia szervezésben. Mivel SDS-es voltam, így a honlapért feleltünk. Tavaly pedig helyszíni felelős voltam. A konferencia főrendezője a konferencia napján már csak az előadókkal foglalkozik, a helyszíni felelős pedig az akkor felmerülő problémákat hárítja el. Egy-két vészeset az mindig van.
Mondanál pár szót a konferencia történetéről?
A szakkoli indulásával együtt indult a konferencia is. Akkor javarészt Simonyisok adtak elő, talán 1-2 külsős előadót hívtunk meg. Az elején meet up jellegű dolog volt. Ez az idő során szépen kinőtte magát, hisz most lesz a tizenegyedik kofenrencia és közel több száz embert várunk.
Miért újítottátok meg a honlapot?
Elég régi design volt már, és most a megújulunk címszó alatt felújítottuk a honlapot. Tavalyi projekt volt a klubszoba és az iroda felújításával együtt. A honlapo is tavalyi projekt lett volna, de elcsúsztunk az idővel. Ráfért már egy újítás, koncepció váltás. Minden körnek szeretnénk kialakítani egy-egy szakmai blogot. Másik cél pedig, hogy fontosabb hírekkel szeretnénk feltölteni a honlapot. Nem csak a kollégiummal kapcsolatban, hanem más szakkolival kapcsolatos híreket is. Valamint lesz egy tudás bázis is, tutorialokkal.
Mi alapján válogatjátok ki az előadókat? Vannak akiket visszahívtok, vagy ajánlanak nektek?
Igyekszünk mindig aktuális témákat választani. Figyeljük a médiát, igyekszünk megjósolni előre az áprilisban aktuális témákat. Visszahívni nem szoktunk, esetleg a támogatók tartanak többször előadást. Vannak a támogatóktól érkező előadók illetve általunk válogatott és hívott előadók. Lényeg, hogy olyan aktuális témákat válasszunk, melyek érdeklik az embereket. Szeretnék minél színesebb előadásokat, egyéniségeket választani. Próbálunk nagyobb cégektől hívni embereket, akik ismertebbek és ezáltal jobban érdekli az embereket.
Milyen arányban vannak a szakkolis és a külsős előadók?
Idén három Simonyis előadó lesz. Jönni fog egy tavalyi előadó, Horváth Gergely a Kszk-ból. A Lego körből jön a Góczán Bence. Varga Balázs pedig egy ex Kir-Dev vezető. Tavaly hosszabbak voltak a Simonyis előadások, most viszont minden előadás egységesen 25 perces lesz.
Kiemelnél pár előadót az idei előadók közül?
Az egyik a Distinction nevű cég, akik mobil appokat fejlesztenek. Ők fejlesztették például a CocktailFlow alkalmazást. Az övéké szerintem nagyon érdekes előadás lesz. User experience és fejlesztés témában fognak előadni. Jönni fog Hollandiából egy előadó, aki a Firefox OS egyik vezető fejlesztője. Microsofttól lesz egy Kinect előadás, valamint a LogMeIn is tart majd egy előadást a Xively-ről.
Milyen arányban lesznek a magyar és az angol előadások? Lesznek más nyelven is előadások?
Volt már rá példa, hogy volt külön angol terem. Sajnos ez idén nem így lesz. Terveink szerint csak egy angol előadás lesz, a holland előadó előadása.
Idén is lesz online stream?
Igen, a BSS segítségével, melyek később is elérhetőek lesznek.
Az nektek mennyire fájó pont, hogy rengeteg ember csak a tollért regisztrál?
Annak már örülünk, hogy valaki regisztrál és eljön a tollért. Hisz már tudja, hogy van konferencia és visszajöhet jövőre is. Ha pedig van ideje és vannak számára érdekes előadások, akár még be is ülhet rájuk. Ha pedig idén nem, akkor találhat jövőre is érdekes előadást. Egyébként pedig a regisztrált emberek a nyereményjátékba is bekerülnek, viszont a sorolás a konferencia végén lesz és a nyereményt csak helyben lehet átvenni. Az idei fődíj egy PlayStation 4 lesz.
Ez a cikk eredetileg az Impulzus XLI. évfolyam 4. számában jelent meg, melyet letölthetsz az archívumból.